Uafhængig ejendomsmægler
Lav en ny søgning
Ejendommen
Drivhus / havehus
Ejendommen
Terrasse
Terrasse
Entre
Køkken-alrum
Køkken-alrum
Køkken-alrum
Køkken
Stue
Stue
Stue
Stue
Stue
Værelse
Repos
Værelse 1. sal
Badeværelse
Værelse 1. sal
Værelse 1. sal
Garage / disp, rum
Garage / disp, rum
Garage / disp, rum
Fyrrum
Ejendommen
FOTO AF NR. 32 SOM KAN TILKØBES / hal 1.
FOTO AF NR. 32 SOM KAN TILKØBES / hal 1.
FOTO AF NR. 32 SOM KAN TILKØBES / hal 2.
FOTO AF NR. 32 SOM KAN TILKØBES / græsareal
 

Super dejlig stor villa - evt. med tilkøb af jordstykke med 2 haller

En super fin villa beliggende på dejlig grund med en skøn udsigt over marker i et naturskønt område ud til Limfjorden.
Villaen er i en god stand og gennemgået en større renovering og tilbygning i 2005.

Boligen er lys og godt indrettet. Fin entre med adgang til et stort dejligt badeværelse fra 2005 i en lys og venlig stil. Fra entreen er der også indgang til et stort køkken / alrum bestående af et pænt HTH køkken fra 2005 med ø og med udgang til vestvendt terrasse. Yderligere er der i alrummet god trappe til 1. sal og adgang til et værelse med skabe. Via dob. franskdør fra alrummet er der adgang til en stor hyggelig stue i vinkel. Der er gulvvarme overalt i stueplan fra 2005.

1. salen er lys og imødekommende og renoveret i 1999 med repos og 3 gode værelser. De fleste vinduer og udhæng er skiftet i 2005, samt den opr. del af villaen omfuget i 2005. Nyt kloaksystem i 2005.

Grunden er anlagt med flisebelagt indkørsel til carport og i forlængelse heraf, er der en garage, der fungerer som hobbyrum med bl.a. vaskemaskine, tørretumbler og med adgang til et fyrrum, hvor pillefyret er installeret. Fra garagen er der udgang til en stor flisebelagt terrasse med videre gang rundt om hele villaen. Terrassen vender rigtig for aftensol og oser af hygge med skøn udsigt til dal og marker. Her er bl.a. et drivhus, der fungerer som havehus og et stort område til udehygge med læ. Resten af grunden består mest af græsplæne, hæk og stakit.

Gammel Færgevej 32 kan tilkøbes:
Den ligger overfor udbudte ejendom og består af et stort jordstykke på 8.066 m2., der er udlagt med græsplæne, frugttræer / hestefolde og en stor gårdsplads. Ved gårdsplads er en hal på 140 m2 , som bl.a. har fungeret som stald. Her er indlagt strøm / vand og gulvet er i plan. Bagerst på grunden er endnu en hal på 108 m2 fra 2017. I forbindelse med køb af nr. 31, kan nr. 32 tilkøbes for kr. 200.000.

Sillerslev er et super dejligt og hyggeligt område nær strand, fjord og havn. Yderligere er det et naturskønt område og længere nede af vejen er sommerhusområdet Sillerslevøre, der også har sø, rolige veje mv., der giver mulighed for gode gå-, cykel- og rideture.
Dokumenter
Her kan du hente dokumenter vedrørende sagen. Alle filerne er i PDF format.

Energimaerkning.pdfsag.pdf

Book fremvisning

Gammel Færgevej 31, Sillerslev, 7990 Øster Assels

Dine oplysninger


Ønsket tidspunkt

Byt din bolig

Dine oplysninger


Download dokumenter

Gammel Færgevej 31, Sillerslev, 7990 Øster Assels

Dine oplysninger


Bliv ringet op

Dine oplysninger